За останні роки політика Blizzard стосовно власних проєктів доволі часто викликає більше запитань, аніж бажання з нетерпінням очікувати їхню наступну гру. І коли хтось говорить про Overwatch 2, то запитань з’являється ще більше. Недавній старт бети дав змогу вперше побачити, якого ж курсу дотримуються розробники. У нашій редакції є щонайменше декілька людей, які готові поділитися своїми думками стосовно Overwatch 2.
Про бету Overwatch 2 хотілося би сказати більше, але контенту в ній вистачить лише на декілька абзаців. Зараз вона схожа не на бету, а патч для першої частини. Декілька мап, один новий персонаж і режим зі супроводом робота, який “штовхає Таврію”. Дуже сподіваюсь, що це лише 2% того контенту, який готує Blizzard. Увесь час, який я провів у беті Overwatch 2, мене не покидала думка, що я граю в ту ж саму гру (очевидно і передбачувано).
Мені явно не вистачає пулу персонажів для більшої ситуативності у боях, навіть попри новий стандарт 5х5. Те, що розробники зменшили кількість гравців у боях, додало концентрації під час стрілянини. Для мене це плюс, бо потрібно моніторити менше подій на мапі та куди частіше можна зіграти саме командно. Та навіть попри таке нововведення складно говорити про якийсь ідеальний баланс, бо з першої Overwatch перекочувала й система підбору матчів. У ній кожен гравець уже закріплений за певною роллю. Я не проти цього, бо у команді завжди буде танк, атакер та супорт… Але на ділі ви повинні мати саме 2 супорти, а це неабияк вдаряє по варіативності. Що, коли мені в команду знадобиться додатковий герой атаки, просто в нього було би вміння лікувати? Але ні, має бути два супорти і два атакери — інакше ніяк. Найгірше те, що для зміни стратегії в матчі персонажів напівсапортів-напівтанків абощо просто недостатньо. Під таке жорстке обмеження потрібно не 30+ героїв, а 50+. Чи є у мене вирішення цій проблемі? Можливо, бо з голови не виходить ідея про те, щоб закріпити лише трьох гравців за конкретними ролям, а двом дати змогу обирати їх зі загального пулу. Тоді декілька членів команди зможуть пікати щось ситуативне, але у вас завжди будуть персонажі основних ролей. Деякі ролі чи герої при цьому повинні заохочуватися бонусами, якщо Blizzard не може створити збалансовану мéту.
Про героїв: Overwatch, як Overwatch. І те, що Орісі прикрутили наступальні вміння, глобально не змінює основної суті боїв чи ситуацій, які можна було побачити в першій частині гри. Новий персонаж — це завжди плюс, але він нагадує радше варіацію Солдата 76, який нон-стоп наносить шкоду з-за спини свого танка. Звісно, такі персонажі також потрібні, адже саме вони збільшують варіативність у грі.
Дрібнички типу системи квитків на певні ролі, які пришвидшують пошук, доволі непогані. Тобто зіграти декілька матчів на супортах, щоби потім повернутися до пришвидшеного пошуку танка, мене цілком влаштовує. Меню перегляду статистики під час матчу не дуже інформативне, бо не є актуальним для всіх ролей. Також немає списку зіграних матчів, де я би переглянув детальну інформацію. Сподіваюся, докрутять.
Перед тим, як перейти до Overwatch 2, варто згадати, якою була оригінальна гра й що змінилося за останні роки. Справа в тім, що команда Джеффа Каплана робила саме розважальну гру, яка мала підійти всім. Відсутність загальної статистики, розхваляння за успіхи, прості герої в кожному класі натякали на це. Але захотіли у Activision Blizzard, щоби гра була ще й відомою кіберспортивною дисципліною на рівні CS, що відповідно вплинуло на рейтинговий режим і оновлення.
Тепер можна сказати точно, що Blizzard не вдалося всидіти на двох стільцях. Бажаючи вгодити і казуалам, і компететів гравцям, розробники отримали великий відтік аудиторії. Потім вони уповільнили розвиток оригінальної гри, пояснюючи це бажанням сфокусуватися на розробці Overwatch 2.
Останнім найважливішим оновленням Overwatch було введення фіксованих ролей: 2 танки, 2 атакера, 2 супорта. Якщо колись ви заходили в матч і могли пікнути будь-якого персонажа, то тепер перед пошуком ви маєте обрати роль. Мені такий підхід досі не подобається, адже я обирав персонажа залежно від мапи чи ситуації. Наприклад, будучи супортом, якщо мене вбивала Відовмейкер, а команда це ігнорувала, мені простіше було взяти Вінстона, а не чекати допомоги.
Щоправда, я не знаю, як сприймають це оновлення фанати, бо повернувся до гри лише в грудні минулого року. Показовим є те, що у швидкому пошуку з вільним вибором (який зберегли, але перенесли до списку аркад) зі мною частіше трапляються гравці 100+ рівня, а з фіксованим вибором — новачки.
От тепер можна про Overwatch 2.
Хоч це лише бета й багато чого ще зміниться, уже зараз можна зрозуміти, який шлях розвитку обрав новий ґеймдизайнер. І подобається вам це чи ні, але Overwatch 2 орієнтована на кіберспорт та компететів режим, тому фіксовані ролі залишилися основою, від якої відштовхуватимуться розробники.
Найважливішою відмінністю сиквела є заміна боїв 6v6 на 5v5: 1 танка, 2 атакерів та 2 супортів. Зі змагальної точки зору, це пішло грі на користь. Один танк на команду і реворк Оріси сильно мінімізували кількість щитів у матчах. Тобто тепер ви частіше влучатимете саме в противників, а не бар’єри. Очевидно, що й роль супорта стала набагато активнішою і вагомішою, бо не натрапити на кулі складніше, а команді допомагати треба, поборовшись з ворогами. Загалом ігри стали менш хаотичними, а вага помилки відчувається дорожчою.
На жаль, 5v5 ніяк не виправляє основні проблеми фіксованих ролей. Пошук досі триває 4-6 хвилин і тепер це актуально й для танків, а не лише атакерів. Деякі танки типу “хом’яка” стали непотрібними (це при тому, що вибірка всього з 9-ти персонажів). Нерівномірна кількість героїв за ролями очевидна: усього 7 сапортів проти 17 атакерів. Частіше доводиться вибирати лише з-поміж 2-3 персонажів. Звісно, це бета й буде ще багато реворків і нові герої. Чи вдасться їм нарешті змусити нормально функціонувати все з фіксованими ролями? Стверджувати не можу.
Щодо героїв, то майже всі вони ребалансовані. Найбільш помітно, що розробники хочуть зменшити кількість станів і залишити їх лише танкам. Це, насправді, дуже добре, бо в оригінальній грі були матчі, де ти відчував себе безпомічною кулькою для тенісу, яку постійно станили і відкидали. Overwatch славиться унікальністю і продуманістю кожного героя, але, наприклад, заміна замороження Мей на сповільнення й більший демедж виглядає лише як пластир на болючому місці. Сподіваюсь, таких «пластирів» під час релізу буде менше. Втім, хороших змін теж немало й найкращим прикладом є Сомбра, бо скіли ті ж, але їхнє застосування є кориснішим.
У беті нам показали новий режим, який, я сподіваюся, просто виріжуть, а не будуть латати. Його основа така: на мапі є один робот і по одному бар’єру на команду, а ваше завдання — захопити механічного довбика, щоби він пересунув бар’єр до респавну противника. Грається цей режим якось ну дуже сумбурно, часто доводиться просто бігати туди-сюди. Одна з таких мап «дірява» й провокує лише до роздроблення команди. У цьому режимі я помічав найгіршу взаємодію між гравцями. Додайте до цього ускладнену систему камбеку і до кінця матчу буде бажання здатися.
Зробити якісь чіткі висновки складно. Не подобаються мені фіксовані ролі й нічого з цим не зробиш. Надто скуто себе відчуваю, особливо на супортах, де вибірка мізерна. Тим не менш, тішить, що Overwatch 2 нарешті рушила з місця, а розробники вибрали чіткіший шлях її розвитку. Мушу визнати, що в умовах обмеження за ролями, ця бета грається краще, ніж сучасна базова гра. Дуже порадували супорти, бо потреба бути активнішим викликає більше зацікавлення. Залишається сподіватися, що це лише початок, а в подальшому будуть і нові танки, і нові супорти, і нормальні реворки, і виправлять інтерфейс (який ще доволі сирий).
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!